Când se va fixa meciul. Вы временно заблокированы

Echipa noastră naţională a controlat clar meciul, dar a fost egalată pe final,în urma unei faze fixe Mirel Rădoi, 39 de ani, a debutat la această partidă ca selecţioner al României. Totodată, acesta a fost primul meci al primei reprezentative după ce fotbalul a fost întreupt în martie din cauza pandemiei de coronavirus. România a dominat clar, dar a fost pedepsită pe final România a controlat clar partida contra nord-irlandezilor, dar "tricolorii" s-au jucat cu ocaziie. Un meci care părea clar câştigat este cameron din farmecul sudic datând pe cineva schimbat în minutul 88, când Lafferty l-a dominat pe Toşca la o fază fixă şi a recentrat pentru Whyte, care a restabilit egalitatea.

când se va fixa meciul

A fost practic singura fază în care Irlanda de Nord a fost periculoasă la poarta României, iar băieţii lui Baraclough i-au pedepsit pe "tricolori". Naţionala lui Râdoi a arătat bine, pe un teren rău.

Cu Alibec şi Puşcaş în ofensiva, cu Cicâldău în rol de "număr 5", România a când se va fixa meciul echipa mult mai ofensivă. Puşcaş deschisese scorul în minutul 25, iar ulterior, Alibec, din nou Puşcaş, Bancu sau Stanciu nu au reuşit să marcheze din situaţii foarte bune de gol.

Top articole EURO Grupele, rezultatele complete, programul meciurilor, orele de disputare și orașele Turneul final al EUROcare este găzduit de 11 oraşe de pe continent, printre care şi Există o explicație pentru asta.

S-a terminat la Bucureşti între România şi Irlanda de Nord, iar tricolorii se pregătesc acum de un meci foarte greu contra Austriei. Selecţionata Austriei a învins, vineri, în deplasare, cu scorul dereprezentativa Norvegiei, în Divizia B, Grupa 1, din Liga Naţiunilor, din care face parte şi România.

Pentru austrieci au marcat Gregoritsch '35 şi Sabitzer '54 penaltiîn timp ce golul norvegienilor a fost înscris de Haaland, în minutul Davis, C. Ultima şansă de gol pentru tricolori: Nedelcearu, Puşcaş si Maxim nu reuşesc să marcheze. Min S-au arătat şase minute de prelungire de la margine Când se va fixa meciul Bară România! Peacock Farell respinge în bară mingea expediată de Alibec Min Gol Irlanda de Nord! Oaspeţii egalează prin Kevin Whyte în urma unei faze fixe Min Ultima schimbare pentru naţionala noastră.

Ce a transmis Mirel Rădoi înaintea dublei cu Irlanda de Nord şi Austria

Intra Nedelcearu în locul lui Hanca Min Ocazie bună pentru oaspeţi. Lafertty nu ajunge la întâlnirea cu mingea, după un şut din flancul drept expediat de Saville Min Ocazie mare pentru tricolori! Acţiune de contraatac a României, Puşcaş trage tare, dar Peacock respinge Min A doua schimbare pentru naţionala României. Dan Nistor îl înlocuieşte pe Alex Cicâldău Min Bancu centrează din flancul stâng, Evans respinge din faţa lui Stanciu şi trimite in bara porţii echipei sale.

Может быть, он что-нибудь поджег.

Mijlocaşul României întoarce un adversar şi trage la colţul lung, dar Peacock Farell respinge. Pasă greşită la construcţie a nord-irlandezilor, balonul ajunge la Alibec care trage cu stângul, însă Peacock-Farell reţine Min Intercepţie a lui Hanca în faţa lui Lewis, şutul său trece însă peste poartă Min Acţiune a tricolorilor în flancul stâng.

Alibec găseşte o pasă cu călcâiul pentru Bancu, care încearcă să ajungă la minge. Reuşeşte, dar şutul său trece paralel cu poarta nord-irlandezilor Min Prima schimbare în naţionala noastră. Ce ocazie, România!!

Laszlo Dioszegi: ”Aceasta ar fi varianta de back-up”

Cicâldău centrează excelent din stânga, Puşcaş se înalţă şi trimite cu capul, dar Peacock-Farell scoate in extremis! Control clar asupra partidei din partea selecţionatei României. Un singur minut de prelungire se arată de la margine. Irlanda de Nord rămâne în zece oameni după eliminarea lui Magennis Min Fază fixă pentru România. Bate Maxim, mingea ajunge la Denis Alibec, care trage spre poarta adversă.

E pericol la poarta lui Peacock-Farell, dar Catchart îl îndepărtează Min România a marcat primul gol, dar Rădoi face semne jucătorilor săi să rămână sus, în terenul advers.

Account Options

Fază fixă executată de Ianis, mingea ajunge la Stanciu care trage bine, Farell respinge, iar Chiricheş când se va fixa meciul spre Puşcaş care marchează primul gol din era Mirel Rădoi Min România are mobilitate. Cei doi atacanţi, Puşcaş şi Alibec aleargă mult, iar linia de mijloc a tricolorilor cauta mereu posesia. Din păcate, terenul pune probleme serioase echipei noastre, care pare mult mai tehnică decât adversara Min Primele zece minute par de tatonare.

Nu s-au consemnat ocazii importante la cele două porţi.

România - Irlanda de Nord, vineri, de la 21:45, în Liga Naţiunilor, pe Telekomsport.ro

Min 4. Magennis îl încearcă pe Tătăruşanu, portarul nostru nu are nicio problema Min 1.

A început meciul. Ne va lipsi galbenul din tribune, dar inimile voastre ne vor susţine, o ştim prea bine, de oriunde aţi fi! Având în vedere condiţiile meteo şi din dorinţa de a proteja suprafaţa de joc pentru partida de ladelegatul UEFA al meciului cu Irlanda de Nord a decis ca acoperişul Arenei Naţionale să fie tras imediat. Şi va rămâne aşa inclusiv pe durata celor 90 de minute de joc.

Edi Iordănescu nu va sta pe banca CFR-ului la meciul cu FCSB / Ce sancțiune a primit Andrei Cristea

În Bucureşti, a plouat serios în ultimele 12 ore, iar acoperişul stadionului n-a fost tras. Abia în dimineaţa meciului, în jurul oreioficialii au reuşit să tragă acoperişul, iar acum organizatorii fac toate eforturile pentru ca meciul România - Irlanda de Nord să se dispute în cele mai bune condiţii. Alexandru Maxim va fi noul "decar" sub comanda lui Mirel Rădoi.

Datorită calității programelor difuzate de Digi Sport 1, 2, 3, 4platforma noastră este lider pe segmentul canalelor tematice sportive din România, înregistrând anul acesta o audiență generală de peste În sezonul actual al ligii, lupta pentru titlu se dă între cele două cluburi madrilene, Atletico Madrid, liderul campionatului în prezent, și echipa antrenată de Zinedine Zidane, Real Madrid.

Tricolorii iau startul în noua ediţie a Ligii Naţiunilor, competiţie care ne-a adus în ipostaza de a juca "barajul" cu Islanda şi, ulterior, încă un meci cu Bulgaria sau Ungaria, pentru calificarea la Campionatul European Hagi, Maxim - Puşcaş Mirel Rădoi a fost nevoit să aştepte aproape un an pentru a debuta. Numit în noiembrieîn locul lui Cosmin Contra, fostul mijlocaş ar fi trebuit să antreneze pentru prima dată în partida cu Islanda, dar pandemia i-a dat planurile peste cap.

Ultima dată, România s-a întâlnit cu Irlanda de Nord în preliminariile EUROatunci când tricolorii au remizat în deplasare, scorşi au câştigat cu pe Arena Naţională. La finalul acelei campanii, naţionala mergea cu Anghel Iordănescu pe banca tehnică la turneul final din Franţa.

ŞTIRILE ZILEI

Abia aştept să încep să lucrez cu băieţii. Pe unii îi ştiu de când activam, pe unii i-am antrenat la FCSB, pe alţii la naţionala de tineret şi abia aştept să lucrăm ca împreună.

Avem în minte un căpitan, dar nu e un singur nume, pentru că nu ştim exact cine va evolua de la început şi va trebui să avem un grup de jucători care vor fi şi căpitanii de echipă. Nu, nu o făceam nici la tineret, nu o făceam nici când am fost la FCSB, aşa că nu cred că o voi face nici acum.

Alege abonamentul Optim Nelimitat!

Nu vreau să mai văd jucători timoraţi, vreau să văd jucători cu personalitate. În momentul în care arbitrul a fluierat startul partidei să văd jucători care chiar au plăcerea de a juca.

1. Digi Sport va difuza meciurile din LaLiga până în | DIGI (RCS & RDS)
  2. Ora meciului. FC Viitorul – Poli Iaşi, din etapa a zecea a Ligii 1, se joacă luni
  3. Остается только заполнить .

Să nu uite că aici nu suntem pentru nicio echipă, aici suntem pentru trei culori, pentru o naţie întreagă şi fiecare trebuie să înţeleagă că părticica lui va face fericiţi 20 şi ceva de milioane de români", a declarat selecţionerul Mirel Rădoi înaintea partidei cu Irlanda de Nord.